Názvy ve složení granulí

ZÁHADNÉ NÁZVY VE SLOŽENÍ GRANULÍ:

MSM - Methylsulfonylmethan (MSM, správně dimethylsulfon) je organická sloučenina síry používaná v doplňcích stravy určených na potíže s klouby.

HRUBÝ POPEL - Hrubý popel je rovněž pojem z analytiky a právních předpisů vztahující se na krmiva.
Pojem „popel“ však nepopisuje nic hořlavé, ale ve vztahu ke krmivům pojmenovává soubor minerálních látek. Příkladem minerálních látek jsou množinové elementy jako kalcium, fosfor, sůl, magnezium a stopové prvky jako železo, měď, zinek a selen.

HRUBÝ PROTEIN - Hrubý protein je pojem z analytiky a právních předpisů vztahující se na krmiva, který  pojmenovává bílkovinu obsaženou v krmivu. Protein neboli bílkovina je v životě důležitá výživná látka, která je přítomná v každém svalu, orgánu i tělesné buňce. Je nezbytná při získávání naší tělesné hmoty, z čehož přirozeně vyplývá, že se potřeba bílkovin zvyšuje při růstu nebo tělesné výkonnosti. I toto je důvod, proč mají krmiva pro štěňata celkově vyšší obsah bílkovin než krmiva pro dospělé psy.

HRUBÝ TUK - Hrubý tuk je pojem z analytiky a právních předpisů vztahující se na krmiva, který pojmenovává soubor olejů a tuků obsažený v krmivu. Tuk známe především jako vysoce koncentrovaný zdroj energie, který má mezi všemi jejími nositeli nejvyšší obsah energie na objemovou jednotku. Díky rozdílnému obsahu tuku v různých druzích krmiv si můžeme vybrat krmivo, které vyhovuje současné aktivitě psa. I toto je výživa přiměřená potřebě.  

HRUBÁ VLÁKNINA - Nejčastěji se zde zařazují celulóza, hemicelulóza a lignin, jež dohromady vytvářejí skupinu zvanou hrubá vláknina.

GLUKOSAMIN - Glukosamin (řidčeji také glukozamin) (C6H13NO5) je tělu vlastní, bazická sloučenina, která vzniká z glukózy náhradou hydroxylové skupiny (–OH) v poloze 2 za skupinu –NH2. Zabudovává se do polysacharidů (glykosaminoglykanů – GAG), které mají v organismu různé funkce, např. chondroitinsulfát je jednou z hlavních složek kloubních chrupavek, kde váže vodu a propůjčuje pružnost.

 

 

CHONDROITIN - Chondroitin sulfát je glykosaminoglykan nejvíce zastoupený ve strukturách mezibuněčné hmoty chrupavky.